Vlakom

Vlakom

Existuje viacero variánt, ako sa dostať vlakom zo Slovenska do Odesy. Z viacerými prestupmi je možné sa dostať do cieľovej stanice Odesa Glavnaja prakticky z akéhokoľvek miesta na Slovensku. Cesta sa však môže natiahnuť na viac ako 24 hodín. Spojenie Užhorod – Odesa si môžete vyhľadať na tomto odkaze.

Nami odporúčané a odskúšané je vlakové spojenie z ukrajinského Užhorodu alebo Chopu(kde sa dostanete autobusom alebo vlakom z Prešova, Košíc alebo inýh východoslovenských miest). Cesta lehátkovým vlakom trvá bez prestupu okolo 20 hodín.

Môžete si vybrať z 3 typov lehátkových kupé:

  • L – De Luxe / 1.class sleeper – v kupé sú len 2 lehátka, ktoré oddeľuje chodbička. Odporúčame tento typ kupé.
  • C – Compartment / 2.class sleeper – v kupé sa nachádzajú 4 lehátka, na každej strane sú 2 poschodové lehátka oddelené chodbičkou. Cestovné je síce lacnejšie ako v prvej triede, ale pokiaľ sa chcete dobre vyspať počas dlhej cesty, tých pár EUR, čo ušetríte nestojí za to.
  • B – Berth / 3.class sleeper – v jednom kupé sa nachádza 6 lehátok. Síce je cena za tento typ lehátkového kupé skôr symbolická, o komforte cestovania sa v tomto prípade moc hovoriť nedá. Rozhodne túto variantu neodporúčame.
Späť na začiatok